Вдалий старт!

Дана стаття стане у нагоді вчителям англійської мови, що працюють у садочку та початковій школі, а також батькам, які допомагають своїй дитині опановувати іноземну мову.

Для вчителів я вже розглядала питання написання плану-конспекту та описала всі етапи уроку.

Для батьків були опубліковані конспекти міні-уроків (“Іграшки” та “Кольори”) , які можуть бути використані як зразки для занять зі своїми дітьми.

Урок англійської мови в школі або вдома рочинається з привітання.

От, Ви, як починаєте  свій урок? – Good morning! Hello! How are you? Nice to see you. Sit down, please. Непогано, і чесно зізнаюсь, у мене теж інколи урок так починається. Але переконана, що початок уроку англійської мови може (і повинен!!!) бути більш цікавим та ефективним. Тому широко застосовую автентичний пісенний матеріал для першого етапу уроку.

По-перше, пісні є незамінним ресурсом для вивчення іноземної мови. Якщо вони правильно підібрані, то допомагають сформувати фонематичний слух, працювати над вимовою, опрацьовувати лексичний та граматичний матеріал.

Також пісні створюють позитивно-емоційну атмосферу вже з самого початку уроку. Можливо, у діток на попередньому уроці була контрольна з математики, чи на перерві вони посварилися з друзями, чи просто втомилися, а весела мелодія з простенькими рухами допоможе їм переключитися з рідної мови на іноземну, викличе посмішку, покращить настрій та налаштує на вивчення англійської мови.

Наразі в інтернеті, у вільному доступі, знаходяться сотні пісень, з яких можна розпочати урок. Вибирайте те, що подобається Вам, враховуючи вік та рівень Ваших учнів. Звичайно, я б радила вибирати матеріали озвучені носіями мови, адже Вам потрібні лише найкращі зразки вимови, чи не так?  😉

Ось плей-лист улюблених пісень-привітань моїх учнів  😛 Натискайте на назву пісні, дивіться відео, співайте та вивчайте англійську!

1. The Greetings Song

Коротенька та весела пісенька, що зробить 1 хвилину !!! Вашого уроку дуже продуктивною. За допомогою цієї пісні діти навчаться вітатися у різні частини доби (Good morning, Good afternoon, Good evening), прощатися (Goodbye. See you. See you later, Good night), висловлювати радість з приводу знайомства (Nice to meet you. Nice to meet you too). Діти легко вивчать цю пісню завдяки ритмічності та повторюваності структур. Для кращого засвоєння та розуміння додайте рухи та жести.

2. Hello

Проста пісенька, що містить основні структури привітання, зустрічі з друзями – Hello. How are you? I am fine. I hope that you are too.

3. Hello!

Енергійна пісня, яка навчить дітей вітатися, цікавитися справами (Hello! How are you?) та висловлювати свої відчуття (I’m good. I’m great. I’m wonderful. I’m tired. I’m hungry. I’m not so good). До речі, у цьому анімованому відео є ідеї з використання міміки та жестів 😎

4. Hello. How are you?

Спокійна пісня, з приємною мелодією та корисними структурами – Hello. How are you? How are you today? I am fine. I am great. I am very well. I am hungry. I am tired. I am not so good today.

5. Hello! Hello!

Привітальна пісня, що може бути використана для ранкової руханки – Hello! Can you clap your hands? Can you stretch up high? Can you touch your toes? Can you turn around? Can you stamp your feet? Can you say “Hello”?

6. Good Morning Song For Children

Чудова пісня, щоб розпочати урок чи заняття та вивчити деякі дієслова (clap, stomp, spin, wash, shake, brush) і структури з ними (Clap your hands. Stomp your feet. Spin around. Wash your hands. Shake your hands. Brush your teeth).

7. Make a Circle

Для виконання цієї пісні потрібно більше простору, вона чудово підійде для занять у садочку або вдома, коли діток потрібно запросити з ігрового килимка до робочих столиків.

8. Hello. How are you?

Я думаю, що варто кілька уроків витратити 2 хвилини на опрацювання цієї пісні, що навчить Ваших учнів висловлювати свої емоції та відчуття.

9. Let’s Shake Hands

Надзвичайно позитивна пісня, що використовує TPR (Total Rhysical Response) метод. Чудово підійде не тільки для початку уроку, а і для свята англійською мовою, ранкового привітання у мовному таборі, тощо.

Для того, щоб вдало обрати пісню для початку уроку на Youtube Вам потрібно:

  • у рядку Пошуку надрукувати Hello song/Greeting song/ Good morning song (for kids/children);
  • прослухати пісні, що видав пошук, поки не знайдете те, що підходить для Ваших уроків. Обов’язково зверніть увагу на правильність вимови, відповідність за рівнем та віком для Ваших учнів, тривалість, простоту мелодії та корисність лексичних та граматичних структур.

В англійців є таке прислів’я A good beginning makes a good ending!, тобто “Добрий початок – половина діла”. Тому бажаю Вам вдалого старту на кожному уроці!

А як у Вас розпочинається урок? Ви можете прокоментувати дану публікацію та поділитися лінком Вашої пісні-привітання у коментарях! 😉