На мою думку, позакласні заходи є важливою частиною шкільного життя. Якщо вчитель вміє їх правильно організувати та провести, то вони здатні покращити атмосферу у класі, налагодити зв’язок з батьками та підвищити мотивацію навчатись. Проте, підготовка до виховного заходу може стати викликом, особливо для вчителя англійської мови:
- Учні не мають часу для репетицій. Погодьтесь, сучасні діти є надзвичайно зайнятими: після 5-6 уроків, вони відвідують різноманітні гуртки та додаткові заняття. Також діти беруть участь у позакласних заходах з інших предметів.
- Досить важко підібрати цікавий матеріал. Мені здається, що простіше написати щось своє. Адже вчителю потрібно не тільки врахувати вік та рівень дітей, а й їхні інтереси та творчі здібності.
- Пошук або виготовлення реквізитів забирають час та гроші. Прекрасно, коли батьки допомагають у цій справі, але не всі готові долучатись до такої роботи.
Так склалося, що за 12 років роботи у початковій школі я не поставила жодної вистави чи маленької сценки, зате підготувала та провела понад десяток заходів, які подобались дітям та отримали схвальні відгуки батьків, колег та адміністрації закладу. Хочу з вами поділитися своїм рецептом успішного виховного заходу англійською мовою. Я готувала «солянку» з пісень, віршів, ігор, конкурсів, цікавих завдань та додавала сюрпризний момент.
Пісенний матеріал до свята розучували у класі. Це були найкращі та найулюбленіші пісні з підручника або пісні, які я підбирала до тем уроків з додаткових джерел. Якщо ж для свята потрібно особливу пісню, то за 2-4 тижні до заходу ми починали вивчати її під час розминок чи фізкультхвилинок, адже рухи не тільки допомагають запам’ятати слова, але й гарно виглядають на сцені.
Оскільки, я працювала з молодшими школярами, то вірші ми теж опрацьовували на уроках, як мовну або фонетичну розминку, а потім влаштовували «кастинг на найкращого декламатора». Деякі учні 2-4 класів виявляли бажання самостійно вивчити вірші, тоді допомагала їм в індивідуальному порядку, а за їхні старання та виступ виставляла оцінку.
Ігри та цікаві завдання готувала відповідно до теми свята таким чином, щоб учні продемонстрували свої знання англійської мови.
Конкурси мали більш розважальний характер, але оскільки проводились іноземною, то теж демонстрували рівень мовленнєвих навичок учасників.
Щодо сюрпризного моменту, то у нас на святах були і танцювальний номер з вчителькою, і подарунки для гостей від діток, і цікаві тематичні пам’ятки для учнів від вчителя, тощо.
Я вже публікувала матеріали виховного заходу до Дня Валентина. Скоро очікуйте на нові сценарії та конспекти!
А як ви організовуєте та проводите виховні заходи? Діліться своїм досвідом у коментарях на сторінці Фейсбук.
P.S. Я захоплююсь вчителями, що готують вистави англійською мовою. Буду рада почитати коментарі з порадами від них. Бо для мене та моїх учнів такий формат позакласних заходів не підходив.