Читаємо методом цілих слів

Кілька днів тому я опублікувала статтю, де розповіла як вчити дітей читати за допомогою методу цілих слів.

Для навчання за цим методом потрібні картки, які можна виготовити самостійно або придбати у книжкових магазинах чи сайтах видавництв. Проте, в інтернеті у вільному доступі знаходиться багато готових матеріалів, які потрібно лише роздрукувати.

Хочу познайомити вас з одним із своїх найулюбленіших сайтів – www.anglomaniacy.pl

Знаю про нього вже досить давно і користуюся матеріалами для діток дошкільного та молодшого шкільного віку. Але зовсім нещодавно я дізналася, що уся робота на сайті виконується однією людиною – пані Барбарою з Польші. І хоча цей ресурс абсолютно безкоштовний, я сконтактувала з нею і попросила дозволу писати про її сайт статті та пости. Ось, що вона мені відповіла:

Hi Natalia,

Thank you for your mail – a letter from Ukraine, the country I love so much :-)

Yes, of course, you can write about my anglomaniacy.pl at your site and FB page, and it will be my pleasure to cooperate with you.

Best wishes, Barbara

Повертаючись до методу цілих слів, хочу пояснити батькам як можна використовувати матеріали з цього сайту, на прикладі теми «Домашні улюбленці». У вашому розпорядженні є словник у малюнках, онлайн-ігри та завдання, які можна роздрукувати.

1. Спочатку потрібно попрацювати зі словником – Picture dictionary. Натискайте на картинки, – і ви побачите слово, почуєте його правильну вимову та отримаєте елементарне визначення. З картинками на екрані можна погратися в деякі ігри з моєї статті.

2. Далі можна перейти до онлайн-ігор. Для дітей, які тільки починають вчитися читати підійдуть такі:

Matching game – знайти пари слів та картинок. Гра не тільки розвиває навичку читання, але і пам’ять та увагу.

Picture test – вибрати з чотирьох слів те, яке підходить до картинки.

3. Для додаткової практики роздрукуйте картки і завдання Print out our worksheets. Розглянемо лише ті, що підійдуть для тих, хто починає читати:

  • bingo cards – Для тих батьків, хто не вивчав мову або вчив і забув, я обов’язково опишу правила гри пізніше. Наразі ви можете використовувати цей листок як словничок з теми у малюнках. Якщо такі роздруківки складати у папку, то у вас вийде цілий словник :)
  • flashcards – картки зі словами та малюнками, з якими можна гратись у навчальні ігри.
  • wordsearch – почитайте слова внизу сторінки та запропонуйте знайти їх у ігровому полі.
  • read and match – потрібно прочитати слово та з’єднати з відповідним малюнком.
  • circle the words – назвіть тварину на малюнку, прочитайте всі слова та обведіть те, що підходить.

Звичайно, що дитина може грати і в інші ігри з цієї теми, але я б залишила складніші ігри на пізніше. Тим більше, що вивчене потрібно регулярно повторювати, і ви ще матимете змогу спробувати усі завдання :)

Зверніть увагу, що для батьків до завдань є листки з правильними відповідями – answer key! Також на сторінці з матеріалами для друку англійською мовою описані правила всіх ігор та поради щодо використання. Я коротко намагался пояснити деякі ігри. Думаю, ви у всьому швидко розберетесь  😎  Якщо ж виникають запитання, то не соромтесь їх запитувати на моїй сторінці у Фейсбуці.

Успіхів у вивченні англійської мови!

Не забувайте, що навчатися разом – весело, цікаво та ефективно!