Happy Thanksgiving Day!

День Подяки – традиційне американське свято, яке відзначається у  США , починаючи з 1621 року. Свою офіційну назву та дату (26 листопада) свято отримало після указу президента США Джорджа Вашингтона в 1789 році. Але по-справжньому національним святом День Подяки став у 1863 році, коли президент Авраам Лінкольн під час громадянської війни закликав сторони сісти разом за стіл, як під час Дня подяки. Саме він встановив дату, за якою й нині відзначають свято: четвертий четвер листопада.

Розповідь про це свято на уроках англійської мови має не тільки навчальну та практичну мету, але і кілька виховних цілей: ознайомити з історією та традиціями країни, мова якої вивчається, а також навчити цінувати те, що у нас є і бути вдячним за це.

До Вашої уваги підбірка, яка стане у нагоді при підготовці до уроку чи виховного заходу про День Подяки. Цього разу я опрацювала відео та пісні, й вибрала, на мою думку, найкращі. Серед запропонованої 10-ки є матеріали для різного віку та рівня.

1. If You’re Thankful and You Know It Thanksgiving Song

Якщо у Вас заплановане свято чи урок про День Подяки, а часу на підготовку мало, або зовсім нема, то ця пісня – чудове вирішення для початкової школи чи садочку! Діти легко підспівають відому пісню, змінивши кілька слів, а з рухами впораються навіть малята.

2. Turkey Hokey Pokey Song for Kids

Під час тематичної вечірки чи уроку про День Подяки використайте цю пісню як розминку, вона чудово підійде не тільки для молодших школярів, а і дошкільнят.

3. Thanksgiving Dinner Song Lyrics for Children

Знайома мелодія зі словами про День Подяки. Пісенька коротка, з повторенням кожної фрази, тому навіть найменші діти легко запам’ятають, що подають на стіл у цей день (turkey, cornbread muffin, pumpkin pie), корисні фрази (I am (so) full. I am stuffed. Would you like more? Pass me a/the plate. I smell…), а також вигуки, які використовують носії мови (Me oh my! Umm, good! Wow!).

4. Thanksgiving Song for Kids: What are you thankful for?

Завдяки цьому відео учні початкової школи отримають готові фрази, які можна використати для власних висловлювань. Після опрацювання пісні вчитель може організувати роботу в парах чи групах (What are you thankful for? I am thankful for my friends. I am thankful for my food. I am thankful for my family, etc.), провести опитування класу What are you thankful for?  в усній чи письмовій формі в залежності від віку та рівня учнів, тощо. Також пісня є  чудовим зразком для індивідуального чи групового проекту. Діти можуть виготовити буклетики з ілюстраціями, зробити презентацію чи намалювати постер з даної теми.

5. Thanksgiving Feast

У цій пісні досить багато лексики (turkey, corn, carrot, cranberry, stuffing, mashed potatoes, biscuit, yam, pumpkin pie), тому вона підійде для учнів 4-5 класів, а з молодшими учнями слова краще опрацьовувати щонайменше протягом двох уроків.  Діти вивчать їжу, зокрема, традиційну для Дня Подяки. Відео допоможе зрозуміти значення слів, а також показує, як відбувається сучасне святкування: після підготовки до вечері, вся сім’я збирається за столом.

6. A Turkey Dance

Ця крута пісня підійде для вечірки чи концерту до Дня Подяки. З дітками початкової школи достатньо вивчити рухи (до речі, у відео є зразки, але можна придумати свої!) та вигуки, а учні середньої школи можуть підспівувати. Для гарного виступу підготовку варто розпочати заздалегідь, але це легко зробити, адже пісню можна використовувати для розминки на уроках напередодні свята.

7. Little Pilgrim

Пісня про історію святкування першого Дня Подяки, а також про суть свята – вдячність за все, що є у нашому житті. Можна використати на різних етапах уроку у середній школі: для розповіді про свято; перед мовленнєвою практикою, щоб надати учням зразки та ідеї для власних висловлювань; наприкінці уроку для підбиття підсумків, співаючи як караоке.

8. They Were the Pilgrims

Якщо у Вас нема часу готувати презентацію, то ця пісня – ваш порятунок! Хоча відео коротке, але надасть досить детальну інформацію про пілігримів та їхній перший День Подяки. Наприклад, чому пілігрими залишили Англію, назву корабля, труднощі під час подорожі, зустріч з індіанцями, коли вперше відбулося святкування, тощо.

9. The Story of Thanksgiving

Якщо Ви викладаєте дорослим чи старшокласникам, то цей мультфільм чудово підійде для ознайомлення з традиційним американським святом. Лексика та граматика досить важкі, відео допоможе зрозуміти розповідь, але жарти оцінять лише учні з високим рівнем володіння мовою.

10. The First Thanksgiving

За допомогою цієї анімованої історії можна спланувати чудовий урок чи виховний захід про День Подяки для учнів старших класів.

Шановні вчителі та батьки, я сподіваюсь, моя збірка допоможе швидко обрати те, що подобається вам і те, що відповідає віку та рівню ваших учнів та дітей.

Happy Thanksgiving Day!