12 років я працювала вчителем англійської мови у початковій школі та садочку, також мала приватні уроки з дітками. Постійно консультувала батьків своїх маленьких учнів, надавала поради щодо вивчення іноземної мови вдома. Зі свого досвіду впевнено можу сказати, що батьки легко можуть допомогти у вивченні англійської, головне, щоб було велике бажання.
Кілька місяців тому я змушена була звільнитися зі своєї улюбленої роботи через мій пригодницький спосіб життя. 😎 Зараз я багато подорожую, хоча і продовжую вчителювати, але вже онлайн.
Даний сайт і моя група у фейсбуці – це майданчики, де я можу поділитися досвідом з вчителями, а також допомагати батькам, які хочуть навчати своїх дітей англійської мови.
Я отримала запитання від пані Андріанни:
Як зацікавити дитину іноземною мовою? Англійська в школі слаба, вчитель просто відпрацьовує години. Мала як знала із садка пару тих слів, так і знає, нічого нового. Читати не вміє, писати лиш по шаблону в зошиті. Попробувала сама з нею позайматися – не цікаво їй. Починає вередувати, “віднєкуватись”. ? Не знаю що робити, як зацікавити. На додаткові теж не хоче уроки. Боюся, просто їх буде просижувати і все, так як у школі… Порадьте щось, дякую наперед.
Малій 7 років.
Я задала кілька додаткових запитань: Чим любить займатися Ваша дитина? Є у неї улюблений персонаж, мультик, тощо? Як у Вас з англійською?
Пані Андріана відповіла: В мене з англійською нормально. Можу і читати і писати, і розумію 😎
Любить дуже мультики Діснея. Особливо “Крижане серце”. Пробувала включати тільки на англійській мові – не розуміє і сердиться.
Ось мої поради для пані Андріанни:
1. Не критикуйте та не висловлюйте своє незадоволення вчителем біля дитини: негативне ставлення до вчителя перейде у негативне ставлення до предмету.
2. Цікавтесь, що було у школі на уроці англійської (які слова вчили, які ігри грали, які пісні співали, тощо). Якщо дитина відповідає, що не знає чи не пам’ятає, то не сваріть її, а попросіть запитати нові слова ще раз у вчительки, бо мамі було б дуже цікаво
3. Не загострюйте увагу на невдачах, але хваліть за кожен, навіть маленький, успіх.
4. Займайтеся разом. Допомагайте з домашнім, але не робіть замість неї. Крім домашньої роботи з англійської бажано виділити час для «занять» (беру його у лапки, бо це не має бути схоже на урок, це має бути веселий час з мамою та англійською мовою). Ці «заняття» мають бути регулярними: краще кожного дня по 15 хв, ніж 1 раз на тиждень, але 1 годину.
5. Для зацікавлення та вивчення англійської можна використати захоплення Вашої доньки мультиками Разом придбайте зошит, ручку, олівець з її улюбленими героями – це будуть речі для ваших «занять».
6. Ваше «заняття» має складатися з ігор в тому числі і комп’ютерних, пісень, розмальовок. Використовуйте іграшки, наліпки, кольорові ручки. Наприклад у додатковому зошиті для англійської (який вона сама собі вибере) дозвольте писати кольоровими гелевими ручками, малювати малюнки відповідно до теми, що вивчаються, ліпити наліпки, тощо.
7. Матеріал треба підбирати згідно віку та рівня. Адже якщо він буде занадто складний, то дитина буде некомфортно себе почувати. Діти (і дорослі) не люблять те, що не розуміють та не вміють. Крижане серце – чудовий мультфільм, але складний. Як варіант, можна його розбити на фрагменти 5-10 хв та дивитися разом. Деякі дії можна коментувати та пояснювати мімікою та жестами.
8. Щиро показуйте свій інтерес та ентузіазм до вивчення англійської. Робіть це не тільки під час «занять» з донькою, а у будь-який зручний момент. Наприклад, знайдіть на Ютубі пісеньку на будь-яку тему, що вивчає донька та наспівуйте її під час прибирання, приготування їжі, тощо. Якщо ще хтось із домашніх знає англійську, то спробуйте при доньці вести простенькі невеличкі діалоги.
Я впевнена, що ці поради стануть у нагоді багатьом батькам.
Якщо у Вас є запитання, не соромтеся питати у коментарях!
Також Ви можете написати повідомлення на сторінці моєї групи у Фейсбук.
Успіхів у вивченні англійської мови!
Не забувайте, що навчатися разом – весело, цікаво та ефективно!